Befektetés a jövőbe

Győzelemmel kezdett a Szent-Györgyi leány focicsapata

Fantasztikusan kezdett a BSZC Szent-Györgyi Albert Szakgimnáziuma és Kollégiuma leány csapata a 2019-2020. évi Városi Középiskolás Amatőr Labdarúgó Bajnokság V-VI. korcsoport őszi fordulójában. Két mérkőzést játszottak hazai pályán, az elsőt a Gépészeti a másodikat a Kós csapata ellen.

A Gészi az első félidő vége előtt gólt rúgott nekünk. Így 1-0-ra vezetett. Azonban nem tudta megtartani a vezetést. A második félidőben szépítettek a Szent-Györgyisek, majd átvették a vezetést. A végeredmény pedig 4-1 lett. A következő összecsapást a Kós csapatával következett. Ez a mérkőzés már kevesebb kihívást jelentett. A végeredmény 8-0 a Szent-Györgyinek.

A tavaszi fordulót bizakodva várja a csapat!

Külön öröm az iskola szempontjából, hogy 9.-es gólyák is részt vettek a küzdelemben, így az utánpótlás biztosítása is megoldódott.

A résztvevők névsora: Tóth Alexandra, Csányi Amarilla, Mucsi Bianka, Szabó Bogi, Pap Boglárka, Szerb Kata, Lovas Laura, Tassi Szófia, Máris Zoé.

Kísérő tanár: Szőke Gábor