Befektetés a jövőbe

Közlekedésbiztonsági kupa megyei döntő

Két héttel ezelőtt beszámoltunk a városi verseny eredményeiről, most pedig a 2018. március 16-án, pénteken Orosházán megrendezett döntőről. A megyei kupán két vízműs indult kerékpáros és segédmotor-kerékpáros kategóriában. Elsőként KRESZ tesztet töltöttek ki a fiatalok, majd következett a nagyon izgalmas ügyességi vetélkedő. A kerékpáros versenyzőnek szűkre szabott bójasoron kellett áthaladnia vagy szlalomoznia. Ezeket a feladatokat akkor lehetett hiba nélkül teljesíteni, ha nagyon lassan tud a versenyző tekerni. Ugyanakkor gyorsnak is kellett lenni, hiszen volt szintidő, amely túllépése esetén hibapont járt. A segédmotoros feladata sem volt könnyebb, robogóval kellett kis ívekben haladni és a bóják felborítása nélkül végigjutni a pályán. Az érdekes és színvonalas ügyességi feladatok után gyors pontszámítás következett. Az eredmény pedig a következő lett: Lipták Tamás József (11. B) segédmotor-kerékpáros kategóriában II. helyezés és András Maxim Benjámin (10. B) kerékpáros kategóriában IV. helyezés. Sajnos most diákjaink nem jutottak tovább az országos döntőbe, de jövőre ezzel a versenytapasztalattal gazdagabban minden bizonnyal sikerülni fog.