Kerékpáros városnézés

2019.06.24.

A békéscsabai Tourinform iroda és a Békéscsabai Turisztikai Egyesület szervezésében 2019. június 11-én kerékpáros városnézésen vettünk részt Békéscsabán. Utunk során Zahorán Hilda idegenvezető lebilincselő előadásával mutatta be a tanulóinknak a város új, turizmushoz kapcsolódó fejlesztéseit, továbbá a klasszikus, régi hagyománnyal rendelkező látnivalókat.

Túránkat a Körösök Völgye Natúrparkból indítottuk, ahol is kerékpárra pattantunk, és a tikkasztó melegben folytattuk utunkat a Malom tér felé. A Csaba Parkban részletes tájékoztatást kaptunk a helyi, népi építészeti stílusban épülő podsztyenás házakról, majd a következő állomáson , a Munkácsy Emlékháznál megtudhattuk, hogy Munkácsy Mihály valójában nem itt született, hanem „csupán” itt járt iskolába. A Fiume Szállodáról megtudtuk, hogy az akkor épülő Alföld-Fiume vasútvonalról kapta a nevét, továbbá láthattuk a monumentális, neogótikus stílusban épült katolikus nagytemplomot. Az utolsó állomáson az evangélikus nagytemplomot ismerhettük meg közelebbről, és a csabai szlovákság életébe és történetébe pillanthattunk be.

Bízunk abban, hogy a kirándulás alkalmával az élményeken keresztül elő tudtuk segíteni tanulóink kulturális fejlődését.

Bikfalvi Etelka

vissza
Békéscsaba Center of Vocational Training
5600 Békéscsaba, Gyulai út 32/1. centrum@bszc.hu 06 66/441-314
felnőttképzési nyilvántartási szám: E-001278/2015
Békéscsaba Center of Vocational Training
5600 Békéscsaba, Gyulai út 32/1.
06 66/441-314
felnőttképzési nyilvántartási szám: E-001278/2015