Vízműs siker az ÁSZÉV döntőjében

2019.05.02.

Az Ágazati és Ágazaton Kívüli Szakmai Érettségi Vizsgatárgyak Versenyének (ÁSZÉV) célja, hogy a szakmai érettségi tananyagából felmérje a tanulók tudását több forduló alkalmával, írásban és szóban egyaránt. A verseny felvételi pluszpontokért zajlik, ugyanis az 1-10. helyezésért 100, a 11-20. helyezésért 50, a 21-30. helyezésért 25 többletpontra jogosultak a diákok a felvételi eljárás során. A verseny interaktív elõdöntõjét március folyamán rendezték meg. Iskolánkból összesen négy szak (földmérõ, fluidumkitermelõ, magasépítõ, közlekedésépítõ) 16 tanulója jutott tovább a döntõbe, melyet szokás szerint áprilisban Szolnokon bonyolítottak le. Érkezésünk után diákjaink regisztráltak a versenyre. Egy rövid szünet és ebéd után pedig kezdetét vette a döntõ 3 órás írásbeli fordulója. Az írásbeli után szabadfoglalkozás, vacsora, majd a szállás elfoglalása következett. A másnap hajnali kelés és reggeli után diákjaink megtekinthették az írásbelin elért eredményeiket, ezután rögtön a szóbeli feleletek következtek. Az ebéd elfogyasztása után azonnal hazaindultunk, és fáradtan már csak azt találgattuk, vajon ki lesz az, aki a pénteki eredményhirdetésen dobogóra állhat. A szerdai nap várakozással telt egészen addig, amíg meg nem érkezett az üzenet a díjazottak névsorával. Az érintettek Schnider György igazgató úrral az április 12-i eredményhirdetésen vettek részt. Az eseményen dobogósaink átvehették az okleveleiket és ajándékaikat. Az alábbi helyezések születtek:

- bányászat ismeretek: Patakfalvi László 2. hely (12. D osztály)

- közlekedésépítõ ismeretek: Debreczeni Antal Dávid 1. hely (12. A osztály), Baktai Sándor 3. hely (12. A osztály)

Szívbõl gratulálunk minden résztvevõnek és a helyezettnek!

Szenti Alexandra

vissza
Békéscsaba Center of Vocational Training
5600 Békéscsaba, Gyulai út 32/1. centrum@bszc.hu 06 66/441-314
felnőttképzési nyilvántartási szám: E-001278/2015
Békéscsaba Center of Vocational Training
5600 Békéscsaba, Gyulai út 32/1.
06 66/441-314
felnőttképzési nyilvántartási szám: E-001278/2015