2019. február 6-án, 16 órakor a Sorsfonó Önismereti Egyesület meghívására a Gyökértől a Koronáig című kiállítás-megnyitón vettünk részt, melyen a Békéscsabán élő és tanuló középiskolás diákok plakettmunkáit láthattuk. A fiatalok önismereti és alkotónapokon fogalmazták meg a családjukból származó értékeiket, majd szimbólumok formájában festették meg ezeket.
A megnyitón a fiatalkori családismeretről Galambosné Varjó Blanka családterapeuta, az alkotás és a lelki egészség kapcsolatáról Kiss György Ádám, a magyarországi playback-színház mozgalom megálmodója, ötletgazdája és elindítója beszélt néhány szót. A kiállított művek zsűrizésre is kerültek, akikből Piskolty Tiborné playback-zenész és Mikóczy Erika újságíró szakmai díjazottakat választott ki. A közönségdíj sorsáról a többi résztvevővel együtt mi dönthettünk. Büszkeség és meghatódottság töltötte el a szívemet, amikor meghallottam, hogy az első díjat Zlinszki Gréta, kollégiumunk vízműs diákja, 10. B osztályos tanulója kapta meg Vidra című alkotásával. A képén két vidrát láthatunk, akik fogják egymás kezét elalváskor, hogy ne sodródjanak el egymástól. Jutalma egy könyvutalvány volt. Somogyi Fannira is – habár helyezést nem ért el – méltán büszkék lehetünk, alkotására ugyanis a szeretet és a kedvesség a jellemző, ahogyan jellemére is. A rendezvényt színesítette az Élményszínház és a Sorsfonó Társulat közös playback-színházi előadása, ahol a nézők családtörténetei jelentek meg a színpadon. Úgy érzem, hogy az alkalom segítségével jobban megismerhettem diákjaimat.
Köszönöm, hogy részesei lehettünk ennek az élménynek és együtt tölthettük ezt a két órát ezzel a tudatos és értékőrző ifjúsággal!
Bikfalvi Etelka