Irinyi János Országos Középiskolai

2020.03.12. - 08:49

Kémiaverseny vízműs diák részvételével

2020. február 27-én rendezték meg a Magyar Kémikusok Egyesülete Kémiatanári Szakosztálya és a Debreceni Egyetem által meghirdetett 52. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny C kategóriájának középdöntőjét, amelynek a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakgimnáziuma adott helyet.

A verseny célja a tehetséget felismerni, gondozni, a tehetség kibontakoztatását segíteni a magyarországi és a határon túli magyar kémiaoktatásban. Emellett versenyzésben tapasztalatot szerezhetnek diákjaink. Az iskolai fordulóban elért eredménye alapján iskolánkból Horváth Szabolcsot, 9. B osztályos tanulónkat hívták be a középdöntőbe.

Első körben egy elméleti és számolási feladatokat tartalmazó írásbeli feladatsort kellett megoldani. Erre két és fél óra állt rendelkezésre, majd egy pici pihenő után laborgyakorlaton mérték össze tudásukat a versenyzők. A 9. osztályosok gyakorlati feladata sav-bázis titrálás volt. Citromsavpótló borkősavtartalmát kellett meghatározni nátrium-hidroxid mérőoldattal.

Az országos döntőbe sajnos nem jutottunk tovább, de Szabolcs elért eredménye dicséretre méltó.

Gratulálunk az országos 14. helyezéshez!

Szépné Fejér Dina

vissza
Békéscsaba Center of Vocational Training
5600 Békéscsaba, Gyulai út 32/1. centrum@bszc.hu 06 66/441-314
felnőttképzési nyilvántartási szám: E-001278/2015
Békéscsaba Center of Vocational Training
5600 Békéscsaba, Gyulai út 32/1.
06 66/441-314
felnőttképzési nyilvántartási szám: E-001278/2015